PÓŹNE KRÓLESTWO (Instant Classic​/​Milieu L'Acephale, 2013)

by ALAMEDA 3

/
1.
"Ko-Jin płynie na zachód od Ko-kaku-ro, Dymne kwiaty rozsnuwają się ponad rzeką. Plamka jego samotnego żagla na nieboskłonie. A teraz widzę już tylko rzekę, Długą Kiang, sięgającą nieba." "Rozstanie nad rzeką Kiang" Ezra Pound
2.
3.
Tzimtzum 12:16
Nieskończona godzina południa Wycofana w gęsty mrok I jeziora pusta rana Zatrzymuje święty głos Znaleziony nad pięknym brzegiem W ostatniej chwili przegląda świat Kiedy milkną ptaki Jeszcze cichszy staje się las Na wzburzone rzuca się fale Znika w głębi lądów mórz W wypalonym ostatnim deszczem Miejscu ognia świętych burz Odwrócony, w ciszy poranka Spojrzałem wstecz na mgłę nad jeziorem I pamiętam, że tego dnia i tej zimy Słońce i ziemia stały się jednym Wyjrzałem zza okna pustego wagonu Szyny znikały w powłoce poranka I pamiętam, że tego dnia i tej zimy Ziemia drżała do resztek tchu
4.
"Mon corps est la même chair que le monde" M.Merleau-Ponty
5.
Skryty 05:13
6.
A"K 02:34
"Adam Kadmon jest pierwszą i najwyższą formą, w jakiej po tzimtzum zaczyna się przejawiać bóstwo. Z jego oczu, ust, uszu i nosa wytrysnęły świała sefirot. Na początku tworzyły jedność, całość niepodzielną (...) Świat ten Luria występuje również pod osobliwym terminem 'olam ha-tohu (świat zamieszania, bezładu)". Gershom Scholem "Mistycyzm żydowski i jego główne kierunki" "Pierwszy człowiek" może być - i w niektórych odmianach kabały bywa - rozumiany też jako "ostatni człowiek". Powrót pierwszego człowieka na końcu czasów to powrót "świata zamieszania, bezładu".
7.

about

Tomek Popowski – drums
Mikołaj Zieliński – bass guitar, lyrics [7]
Kuba Ziołek – voice, guitar, synths, lyrics

Lyrics „Z pamiętnika umarłych” by Leah Goldberg

Guest appearance:
Tomek Pawlicki (Maestro Trytony, Ecstasy Project) – flute [4]
Wojtek Jachna (Jachna/Buhl, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble) – trumpet [7]

Recording engineers: Jarek Hejmann i Kuba Ziołek
Mix: Kuba Ziołek

This record was released by Instant Classic in CD and cassette format
instantlabel.wordpress.com

Alameda 3 are part of Milieu L'Acephale:
milieulacphale.bandcamp.com

credits

released May 20, 2013

W "Adumbratio Kabbalæ Christianæ" królestwo zostaje opisane jako stan, w którym Ojciec stwarza Syna i wszystkie rzeczy.

Królestwo nie jest Bogiem, lecz samą aktywnością. Malkuth (Królestwo) - dziesiąta sefira, usytuowana najniżej w Drzewie Życia jako przeciwny biegun Keter (Korony, najbardziej ukrytej rzeczywistości boskiej), jest z nią jednak istotowo powiązana, jako stan, w którym skupia się energia stworzenia.

Późne królestwo oznacza stan, w którym związek biegunowy Malkuth-Keter ulega rozchwianiu, gdy najbardziej "materialna" sefira traci powiązanie z tym, co najbardziej skryte, gdy energia stworzenia ulega wytraceniu, a sama sefira Malkuth "wypada" z Drzewa Życia.

Uwolnienie "czynnika materializującego" z jego relacji ze skrytością może być powodem przerażenia, ale i nadzieją na nowy stan, nowe anty-królestwo.

license

all rights reserved

tags

about

Alameda Bydgoszcz, Poland

Alameda is a multifaced entity designed to add some voltage to your senses. It consists of members of Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Kapital, Hati, So Slow and T'ien Lai among others.

Management and booking: acephale.booking@gmail.com
... more

contact / help

Contact Alameda

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like PÓŹNE KRÓLESTWO (Instant Classic/Milieu L'Acephale, 2013), you may also like: